Nyugat-Afrika 1,46
Nyugat-Afrika 1,46 >>>>> https://urluso.com/2tl53P
Korábban, 1884 és 1915 között délnyugat-afrikai német gyarmat volt, Németország első világháborús vereségét követően a Dél-afrikai Unió a Nemzetek Szövetsége mandátumterületévé tette az országot. Bár a mandátumot az Egyesült Nemzetek Szervezete 1966-ban eltörölte, Dél-Afrika megtartotta a terület feletti ellenőrzést. Délnyugat-Afrikát közvetlenül a dél-afrikai kormány igazgatta 1915 és 1978 között, amikor a turnhalle-i alkotmányos konferencia megalapozta a félautonóm uralom alapjait. Az 1978 és 1985 közötti átmeneti időszakban Dél-Afrika fokozatosan decentralizálta az országot, ennek eredményeképpen 1990-ben Délnyugat-Afrika Namíbiai Köztársaság néven függetlenedett.
1915-ben, az első világháború délnyugat-afrikai hadjárata során Dél-Afrika elfoglalta a német gyarmatot. A háború után a versailles-i szerződés értelmében a Nemzetek Szövetsége C osztályú mandátumterületté nyilvánította az országot, így Délnyugat-Afrika igazgatásáért a Dél-afrikai Unió volt felelős. 1922-től ebbe beletartozott a Walvis-öböl is, amelyet a délnyugat-afrikai ügyekről szóló törvény értelmében úgy kormányoztak, mintha a mandátumhoz tartozó terület része lenne. Délnyugat-Afrika a Nemzetek Szövetsége mandátuma maradt a második világháborúig és a Nemzetek Szövetsége összeomlásáig.[1][2]
1949-ben a délnyugat-afrikai ügyekről szóló törvényt úgy módosították, hogy a délnyugat-afrikai fehérek képviseletet kapjanak a dél-afrikai parlamentben, ami hat helyet biztosított számukra a képviselőházban és négy helyet a szenátusban.[4]
Az EU-Nyugat-Afrika GPM megkönnyíti a két régió polgárai és vállalkozásai számára, hogy beruházzanak és kereskedjenek egymással, valamint hogy ösztönözze a fejlődést Nyugat-Afrikában. Ismerje meg, hogy az EU 16 nyugat-afrikai állammal kötött gazdasági partnerségi megállapodásai milyen előnyökkel járhatnak az Ön kereskedelme szempontjából.
Az EU gazdasági partnerségi megállapodást kezdeményezett 16 nyugat-afrikai állammal; a Nyugat-afrikai Államok Gazdasági Közössége (ECOWAS) és a Nyugat-afrikai Gazdasági és Monetáris Unió (WAEMU). Nigéria az egyetlen olyan ország a régióban, amelynek még alá kell írnia a GPM-et, ezért a megállapodást még nem alkalmazzák.
A gazdasági partnerségi megállapodás Nyugat-Afrika javára hat, és figyelembe veszi a két régió fejlettségi szintje közötti jelenlegi különbségeket. A nyugat-afrikai országok javára hozott aszimmetriák közé tartozik az érzékeny termékek liberalizációból való kizárása, a hosszú liberalizációs időszakok, a rugalmas származási szabályok, valamint a mezőgazdaságra, az élelmezésbiztonságra és a fiatal iparágak védelmére vonatkozó különleges biztosítékok és intézkedések.
A nyugat-afrikai GPM-ben foglalt tűréshatárok enyhébbek, mint a szokásosak. A végtermék gyártelepi árának 15%-át teszik ki, szemben a legtöbb uniós megállapodásban előirányzott 10%-kal. A textilre és a ruházatra egyedi tűréshatárok vonatkoznak.
A nyugat-afrikai GPM ugyanannyira vonatkozik a nyugat-afrikai országok közötti kereskedelemre, mint az EU-val folytatott kereskedelemre. Ez az első olyan gazdasági partnerség, amely nemcsak a régió 16 országát, hanem azok két regionális szervezetét is összefogja: a Nyugat-afrikai Államok Gazdasági Közössége (ECOWAS) és a Nyugat-afrikai Gazdasági és Monetáris Unió (UEMOA).
Az EU például pénzügyi és technikai támogatást nyújt a nyugat-afrikai mezőgazdasági termelőknek az uniós egészségügyi és növény-egészségügyi előírások betartásához. Az EU emellett gyakran küld egy szakértői csoportot az Egészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Ellenőrzési és Elemzési Igazgatóságból, hogy ajánlásokat fogalmazzon meg az exporttal kapcsolatos problémák megoldására vonatkozóan. 59ce067264
https://www.jobrange.ch/forum/allgemeine-diskussionen/skachat-draiver-na-printer-samsung-m2070